INFORMACE PRO KLIENTY


Je možné prodat nemovitost ze zahraničí?
A proč ne? Prodat nemovitost na dálku není nic obtížného. Již řadě klientů jsme pomohli uskutečnit prodej ze zahraničí, bez nutnosti osobní návštěvy ČR.
Jak dlouho trvá prodej nemovitosti?
Prodej nemovitosti je možné rozdělit do dvou fází:

V první fázi se zaměřujeme především na vytvoření kvalitního a moderního inzerátu, který bude vizitkou vaší nabízené nemovitosti. Využíváme všechny dostupné nástroje (3D prohlídky, video prezentace apod…), které co nejvíce zatraktivní inzerovanou nemovitost. Tato příprava prezentace zabere přibližně týden.

V dalším kroku začíná samotná inzerce nemovitosti. Během několika dní zjistíme, jak je nabídka atraktivní. Samozřejmě vše se odvíjí od druhu nemovitosti a lokality. Dále délku prodeje ovlivňuje způsob platby. Pokud si kupující bere hypotéku, je nutné počítat s tím, že se nám prodej prodlouží o 14 až 30 dnů.

Příprava a vyhotovení smluv vedoucích k převodu majetku zaberou týden. Následuje samotný katastr, který má 20denní ochranou zákonnou lhůtu.

Když vše sečteme, zjistíme, že nejdříve lze dokončit prodej a předat dům za 2-3 měsíce.
Kdo zaručí bezpečný prodej nemovitosti?
Celý průběh nemovitosti má na starosti vámi vybraná osoba. Pokud si nemovitost rozhodnete prodat svépomocí, za vše jste zodpovědní sami.

Když se rozhodnete pro prodej s realitním makléřem, měl by to být právě on, kdo vás celým procesem provede. U nás máte jistotu profesionálního přístupu. Vždy hájíme vaše zájmy, tak aby se nemovitost prodala bezpečně a za co nejvyšší cenu. Díky pravidelnému vzdělávání jsme seznámeni s právním procesem přepisu nemovitosti na katastru a všechna rizika s tímto procesem vzniklá eliminujeme, protože v ČR vám nikdo neručí za případné chyby.
Jak určujeme tržní cenu nemovitosti?
Odhad tržní ceny ovlivňuje plno informací – druh a stav nemovitosti, lokalita, právní vady, poptávka a jiné. Pro přesné určení ceny je potřeba se nezávazně spojit s naším realitním specialistou Lukášem Králem. Ten si s vámi domluví schůzku u kávy nebo přímo v místě nemovitosti. Na základě vámi předaných informací a obtížnosti vám zpravidla do 3 dnů předá vyhotovenou zprávu s odhadem tržní ceny nemovitosti.
Kde jsou uschované peníze z kupní ceny?
Peníze jsou uschované na všema zúčastněnými stranami předem schváleném schovatelském účtu. Našim klientům nabízíme výběr mezi advokátní a bankovní úschovou.
Kdo platí daň z nabytí nemovité věci a jaká je její výše?
Daň z nabytí nemovité věci při prodeji nebo směně nemovitosti platí kupující. Výše této daně je 4% z prodejní či odhadní ceny. Termín podání a zaplacení daňového přiznání je do 3 měsíců od vkladu vlastnického práva. Od placení daně je osvobozeno dědictví či darování v přímé linii.
Kdy klientovi přijdou na účet peníze?
Peníze uvolňuje schovatel po zapsání nového majitele do KN. U nás se většinou děje ten samý den, maximálně však do 5 dnů podle schovatelské smlouvy. Celý proces je nastaven bezpečně v souladu se zákonem a spokojeností klientů.
Jaký je rozdíl mezi družstevním a osobním vlastnictvím bytu a jaká je jejich cena?
Družstevní vlastnictví stojí někde na rozhraní mezi bydlením vlastním a nájemním. Jeho cena je obecně nižší než u bytů v osobním vlastnictví. Hlavní důvod je ten, že nelze družstevní podíl (byt) využít jako zástavu pro účely získání hypotéčního úvěru. Při prodeji či koupi družstevního bytu je dobré se s naším realitním specialistou poradit, zda jde převést byt do osobního vlastnictví, zda není nutno doplatit anuitu a jiné důležité informace.
Vyplatí se rekonstruovat nemovitost před prodejem?
Jedná se o velmi ožehavé téma. Ne každou nemovitost se vyplatí před prodejem rekonstruovat. Dřív než se přikloníte k variantě ano či ne, doporučujeme vám, abyste se nezávazně poradili s našim odborníkem, který s vámi vše probere a doporučí vhodné možnosti. V případě zájmu vám zajistíme prověřené řemeslníky, s kterými máme dlouholetou zkušenost.
Průkaz energetické náročnosti budovy - nejen nutný papír?
K čemu slouží průkaz energetické náročnosti budovy (PENB)?
Jako důkaz o tom, jak je nemovitá věc (dům, byt či jiný objekt) energeticky náročná a řadí budovy do třídy energetické náročnosti: od A (nejúspornější) po G (energeticky nejnáročnější, tudíž na provoz nejdražší).

Povinnost mít k nemovitosti průkaz energetické náročnosti budovy (PENB) vstoupila v platnost podle novely zákona 406/2000 Sb. o hospodaření energií.

PENB pomůže kupujícím zorientovat se, kolik je budou stát energie a provozní náklady budovy.
Využívám PENB jako argument, proč by si zájemce o koupi nemovitosti měl zvolit právě mnou nabízený dům. Ve velké konkurenci nabídek je atraktivnější vždy dům nebo byt, který má nižší energetickou náročnost.

Pro klienty, kteří se rozhodli se mnou spolupracovat při prodeji své nemovitosti, automaticky zajišťuji PENB. Navíc součástí těchto průkazů je zpracovaná předpokládaná výše dotace na rekonstrukci nemovitosti. Zájemce o nemovitost okamžitě vidí, jaké dotace může čerpat a v jaké výši.

To znamená, že PENB je přidaná hodnota hlavně pro nemovitosti, které vyšly v horší energetické třídě.
Samozřejmostí je, že moje práce nekončí ani při předání domu novému majiteli. Aktivně spolupracuji a pomáhám novým majitelům s vyřízením a zajištěním dotací.
Všechny služby, které nabízíme, jsou zahrnuty do provize.
Veškeré služby, na kterých se při první nezávazné schůzce domluvíme, jsou obsaženy v naší provizi. Nic neplatíte navíc a už předem víte, co od nás dostanete, vše je obsaženo ve smlouvě. Jedná se zejména o vytvoření prezentace nemovitosti, tzn. profesionálních fotografií, video prezentace, 3D virtuální prohlídky, vytvoření půdorysů a v neposlední řadě inzerce na 72 realitních portálech (např. Sreality, reality.iDnes, České reality a mnoho dalších). Topování nemovitosti na vybraných serverech vždy bude vidět na prvních pozicích. Z provize jsou dále hrazeny služby jako Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) až po právní servis, který je nedílnou součástí každého realitního obchodu. Provedeme vás celým obchodem za předem stanovených podmínek.
Kdy je provize splatná?
Nárok na provizi máme až ve chvíli, kdy bude kompletně dokončen celý případ, tzn. bude zapsaný nový majitel v katastru nemovitostí, převedená kupní cena prodávajícím, předána nemovitost novému majiteli, přepsané energie a poděkování všem zúčastněným stranám. Pokud se nám nepodaří nemovitost prodat, nemáme nárok na provizi. Každý profesionál bere riziko podnikání na sebe a ne vždy se jeho čas a vložené finanční prostředky musí vrátit.
Pracujeme na smlouvu.
Jako profesionálové ve světě realit chceme všem našim klientům pomoci prodat co nejlépe a za co nejvýhodnějších podmínek jejich nemovitost. Nebojíme se investovat nemalé částky do propagace a marketingu, a proto pracujeme na vzájemný smluvní vztah. Je to dohoda mezi makléřem a zájemcem, která se vždy po vzájemné konzultaci upraví, tak aby její podmínky všem stranám vyhovovaly. Nebráníme se smlouvě na zkoušku, tzn. na jeden kalendářní měsíc, a poté co prodávající uvidí odvedenou práci, může se rozhodnout, zda bude s makléřem dále spolupracovat.

Zaujaly vás naše služby?

Potřebujete s něčím z oblasti nemovitostí poradit?
Chcete vědět o naší práci více? Kontaktujte nás nezávazně. Těšíme se na setkání s vámi.

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo