Lannova tř. 205/16

České Budějovice 370 01

+ 420 ‭777 028 190‬

Telefonní konzultace

Jak zvýšit bezpečnost nemovitosti, díky zabezpečení oken?

Plastová okna, dveře i balkonové dveře bývají nejčastějším a bohužel nejsnadnějším způsobem přístupu zlodějů do domu či bytu. Existují ale různé způsoby, kterými je možné účinně zabezpečit soukromí i bezpečí nemovitosti. Nejlepší je kombinace několika bezpečnostních opatření. Zloději samozřejmě pracují s časem a tak se vždy rozhodují pro nejsnadnější cestu s minimálním odporem. Zabezpečíte-li okna a dveře své nemovitosti co možná nejvíce způsoby, zloděje pravděpodobně rychle odradíte. Níže najdete několik tipů jak na to.

Tipy jak díky zabezpečení oken zvýšit bezpečnost nemovitost

  • Bezpečnostní kliky – důsledně zavírejte okna na kliku, nikoliv pouze na mikroventilaci. Ta je pro zloděje velmi snadnou cestou k narušení vašeho soukromí. Okno nastavené na mikroventilaci stačí lehce zatlačit a zloděj je uvnitř. Při odchodu z domu, ale i při spánku v noci, důsledně zavřete všechny okna. Zejména ty, která sousedí s chodníkem nebo jinou komunikací.
    Některé bezpečnostní kliky jsou vybaveny zámkem nebo bezpečnostní dětskou pojistkou proti otevření.
  • Bezpečnostní sklo – aby zloději nemohli snadno vymáčknout sklo z křídla ven, můžete investovat do bezpečnostního skla. Dobrou variantou je též středové těsnění oken nebo vlepované sklo.
  • Bezpečnostní fólie – cenově nejdostupnější variantou k zabezpečení oken jsou vlepované fólie s bezpečnostními vlastnostmi. Mají velmi kvalitní povrch odolný proti poškrábání, ochrání vás i vaše blízké v případě rozbití skla, navíc zadrží až 98 procent nebezpečného UV záření.
  • Kvalitní kování – jedná se o jeden z nejúčinnějších způsobů, jak zabránit zlodějům ve vypáčení okna. Bezpečnostní kování ve tvaru písmene T dokonale zabrání jeho vypáčení zafixováním rohů oken. Tím je okno ve všech čtyřech rozích pevně ukotvené.
  • Rolety a žaluzie – rolety a žaluzie s hliníkovými lamelami jsou zdaleka nejlepším způsobem prvotního odrazení zlodějů. Kromě toho jsou venkovní žaluzie a rolety ochranou i před hlukem z okolí nebo před nepřízní počasí. Klíčové je naučit se žaluzie pravidelně používat při odchodu z domu.
  • Detektory – reagují na otevření oken nebo při jejich rozbití. Okamžitě hlásí narušení interiéru. Mají svou velkou výhodu, nicméně jejich provoz není bezporuchový. U některých tipů stojí za planým poplachem obyčejný pavouk nebo moucha.
  • Kovové mříže – nejméně pohledná varianta zabezpečení oken, nicméně je zdaleka asi tou absolutně nejúčinnější. Zejména u těch pevně ukotvených ve zdi domu. Ideální jsou u přízemních oken. Ve skládací variantě je nejlepší zvolit mříže s vertikálním skládáním příček.

Samozřejmě, že každá z výše uvedených variant má své nesporné výhody i nevýhody. Při rozhodování o tom, kterou variantu zvolíte, je dobře zvážit všechny pro i proti a nakonec několik takových bezpečnostních opatření zkombinovat.

Nezapomeňte že každé zvýšení bezpečnosti nemovitosti má pozitivní dopad na vaši pohodu, ale také při případném prodeji nemovitosti objektivně zvyšuje hodnotu pro kupce.
Vaše nemovitost je tak při prodeji zajímavější.

S profesionálním realitním makléřem se tak rychleji a výhodněji prodá.

Expresní výkup je služba určená všem co potřebují za svou nemovitost peníze rychle.

Nemuset čekat na to až si nemovitost najde svého kupce, mít peníze z prodeje nemovitosti v řádu desítek hodin od podpisu smlouvy. To jsou jen některé výhody naší služby EXPRESNÍ VÝKUP.
Pošlete nám svůj kontakt a mi vám ZAVOLÁME a navrhneme nejvýhodnější formu.