Lannova tř. 205/16

České Budějovice 370 01

+ 420 ‭777 028 190‬

Telefonní konzultace

Realitní makléři si (snad) konečně vylepší pověst

Nebudeme si nic nalhávat. Oblast realitních agentů si za ta léta natropila spoustu ostudy. Ani se tomu nedivíme… Někteří vypočítaví nebo nezkušení makléři dovedli své klienty akorát obrat o peníze. A to je také hlavní důvod, proč celý tým Královských realit vítá příchod nového realitního zákona.

V únoru přijde změna

Jak už jste možná zaznamenali z medií, v prosinci byl přijat Zákon o realitním zprostředkování. Začne platit od 3. 3. 2020. Zákon sice má některé bolístky, přesto ho majitelka Královských realit z Českých Budějovic Petra Králová vnímá pozitivně.

Posílení ochrany klientů

Takový zákon Česká republika potřebovala jako sůl. Dosud totiž nebyly nikde jasně stanovené vztahy v oblasti realitního zprostředkování a bylo třeba značně posílit ochranu klientů.

Klienti do svých nemovitostí často investují své celoživotní úspory nebo jde na jejich splácení značná část jejich výdělku. Pokud tedy došlo k neprofesionálnímu jednání ze strany realitních makléřů, mělo to pro spousty rodin těžké následky. A to si samozřejmě v Královských realitách nepřejeme. Neprospívá to totiž ani naší pověsti.

Naopak, našim cílem je klientům přinášet realitní služby, které zajistí bezproblémový převod nemovitostí a každý (prodejce, pronajímatel i kupující) od nás získá přidanou hodnotu. Díky svým dlouholetým zkušenostem v realitách máme precizně nastavené postupy, které vedou nejen k bezproblémovým, ale také k rychlým prodejům či pronájmům nemovitostí.

Jasná kritéria a dostačující vzdělání

Od února 2020 tedy každý realitní makléř, který bude chtít vykonávat zprostředkovatelskou činnost, bude muset splňovat jasná kritéria. Navíc dojde k zařazení činnosti realitního zprostředkovatele do vázaných živností živnostenského zákona a provozování živnosti bude podmíněno potřebným vzděláním.

Každý realitní makléř tak bude muset doložit potřebnou kvalifikaci nebo bude muset doložit své vzdělání a praxi. Vyjmenujme si všechny hlavní povinnosti realitních makléřů:

  • Doložit střední či vysokoškolské vzdělání
  • Prokázat realitní praxi
  • Mít trestní bezúhonnost
  • Zajistit si pojištění profesní odpovědnosti
  • Vykonat zkoušku odborné způsobilosti pro obor obchodník s realitami

Pozitivní změny už cítíme

V posledních letech pozorujeme, že se situace na trhu s realitami mění pozitivním směrem. A věříme, že po uvedení realitního zákona do praxe to bude ještě lepší. Klienti se budou obracet na opravdové odborníky, kteří svým klientům přinesou kvalitní služby.

Věříme také, že se už nebudeme setkávat se smutnými případy některých klientů. Ti někdy v dobré víře prodávali nemovitost přes „makléře“, kteří na nich chtěli hlavně vydělat, ale žádnou přidanou hodnotu jim ve skutečnosti nepřinesli. Nejen že neměli vzdělání, ale také často vůbec netušili, jaké dokumenty jsou k převodům nemovitostí potřebné, jak jednat s předmětnými úřady a neměli ani propracované kupní smlouvy…

Králové jsou připraveni

Realitní kancelář Královské reality s. r. o. se na nový zákon připravuje s předstihem a průběžně si doplňujeme veškeré vzdělání. Naším mottem vždy bylo přinášet hodnotu klientům a věděli jsme, že k úspěchu je zapotřebí splňovat ta nejpřísnější měřítka.

Pokud právě prodáváte nebo pronajímáte nemovitost v Českých Budějovicích nebo kdekoliv v ČR, přijďte do naší kanceláře. Ukážeme Vám, že realitní makléři mohou být také slušní profesionálové, kteří Vám uspoří spousty času, peněz a starostí.

Expresní výkup je služba určená všem co potřebují za svou nemovitost peníze rychle.

Nemuset čekat na to až si nemovitost najde svého kupce, mít peníze z prodeje nemovitosti v řádu desítek hodin od podpisu smlouvy. To jsou jen některé výhody naší služby EXPRESNÍ VÝKUP.
Pošlete nám svůj kontakt a mi vám ZAVOLÁME a navrhneme nejvýhodnější formu.