Lannova tř. 205/16

České Budějovice 370 01

+ 420 ‭777 028 190‬

Telefonní konzultace

Pozor od roku 2020 se prodraží stavba domu

Stavíte nový dům? I po roce 2020 vám ušetříme pěkné peníze

Chystáte se ke stavbě domu, na který celý život šetříte? Pak vás možná nemile překvapí, že po roce 2020 vás vyjde stavba rodinného domu o tisíce korun dráž než nyní. V Královských realitách ale víme, jak tomu zabránit. S námi ušetříte peníze, za které si pořídíte třeba hezkou kuchyni.


Rozumíme nemovitostem i stavbě domu


Naše realitní kancelář v srdci Českých Budějovicích se specializuje nejen na prodej nemovitostí. Pomůžeme vám i s vyřizováním dokumentace pro stavbu nového domu. To se vám bude hodit zvláště po roce 2020, kdy začne platit nová evropská norma.


Nová norma pro stavbu domů


Nová evropská norma bude zpřísňovat požadavky na energetickou spotřebu budov. Nové předpisy budou zavazovat stavitele domu, aby investoval do kvalitnějšího zateplení, aby byla okna vybavena trojskly nebo aby bylo použito úspornější vytápění. Evropská komise si od toho slibuje snížení oxidu uhličnatého, který vzniká při provozu budov, domů či jiných nemovitostí.


Čím úspornější stavba, tím větší investice


Na jednu stranu je sice fakt, že nový majitel domu bude mít v budoucnu nižší náklady na energie. Nicméně ruku na srdce – postavit nový dům je pro spoustu rodin zatěžkávací zkouškou jejich finančních rozpočtů. Ze své realitní činnosti v okolí Budějovic víme, že ne každý si může dovolit financovat nejúspornější řešení pro svou novou nemovitost.


Podle našeho předpokladu vyjde stavba domu v roce 2020 o 10 % dráž než v roce 2019. A tak dům, který dnes postavíte za 3 miliony korun, bude o rok později stát cca 3.300.000 Kč.

— Rozdíl 300.000 Kč? To je velmi hezká kuchyně, nemyslíte? —
Chcete ušetřit? Můžete nás kontaktovat hned.

Lavina žádostí
Příchod nových pravidel způsobil enormní nárůst žádostí o stavební povolení. Lidé si často vyřizují stavební povolení dopředu, aby se vyhnuly novým předpisům. Tím budou moci postavit nový dům ještě podle nynějších platných norem.
Na chaty a rekreační objekty se nová pravidla nevztahují. Také si mohou oddychnout vlastníci už stojících realit, pro které se nic nemění.
Co dělat, když rok 2019 promeškáte?
V Královských realitách víme, jak k novostavbě přistoupit i po roce 2020 tak, abyste nemuseli platit o moc více – a ušetřili drahocenné peníze třeba na vysněnou kuchyni.

  1. Začněte samozřejmě výběrem správné stavební parcely a zevrubným projektem nového domu. To, kde bude váš dům stát a jak bude vypadat, je podstatné pro vaši bezstarostnou budoucnost. V okolí Českých Budějovic jsme prodali už stovky nemovitostí a viděli desítky parcel. Jsme v neustálém kontaktu se svými klienty, a tak víme, kudy vede cesta k jejich šťastnému životu.
  2. Snížit vyšší náklady na úspornější opatření dle nových pravidel vám mohou pomoci také dotace, které vypisuje stát. Jedná se především o programy Nová zelená úspora (zateplení domu), Kotlíkové dotace či Solární panely. Poradíme vám, jak se s nimi ladně vypořádat a využít všechny jejich možnosti.
  3. Pokud vám už vaše nemovitost stojí, dokážeme vám poskytnout informace, které dotace můžete čerpat a v jaké výši. Při případné rekonstrukci domu oceníte zvláště to, že okamžitě uvidíte finanční úsporu.

— S Královskými realitami si zkrátka zajistíte si úspornou budoucnost. —

Expresní výkup je služba určená všem co potřebují za svou nemovitost peníze rychle.

Nemuset čekat na to až si nemovitost najde svého kupce, mít peníze z prodeje nemovitosti v řádu desítek hodin od podpisu smlouvy. To jsou jen některé výhody naší služby EXPRESNÍ VÝKUP.
Pošlete nám svůj kontakt a mi vám ZAVOLÁME a navrhneme nejvýhodnější formu.